Gynecology iSCHOOL
КЛІНІЧНИЙ КЕЙС №1
ЕКСПЕРТНИЙ ВИСНОВОК:
Діагноз: Перименопауза. Клімактеричний синдром помірного ступеня тяжкості. Дифузно-кістозна мастопатія молочних залоз
Рекомендовано: Фемостон® 1/10, по 1 таб 1 раз в день всередину без перерви. Препарати прутняку протягом 3-х місяців. Корекція способу життя і харчування. Додаткові заходи щодо поліпшення якості сну - гігієна сну, можливе призначення магнію з мелатоніном. Регулярне обстеження у гінеколога та мамографія 1 раз на рік
Пацієнтка 51 років, прийшла на прийом зі скаргами на відчуття жару, що супроводжується почервонінням шкірних покривів обличчя, шиї і декольте до 3 разів на добу. Переривчастий сон, пов'язаний з підвищеним потовиділенням (іноді доводиться переодягатися). Періодичні головні болі дифузного характеру, що супроводжуються підвищеною дратівливістю.
Анамнез захворювання: минулого року стала відзначати зменшення частоти менструації 1 раз в 2-3 місяці. За цей рік остання менструація була 6 місяців тому. Протягом останніх двох місяців з'явилися припливи. Дуже турбує неповноцінний сон, оскільки відчуває себе на ранок невиспаною, втомленою.
Самостійно приймала протиклімактеричні фітопрепарати, без особливого ефекту.

Гінекологічний анамнез без особливостей: менструації з 14 років, регулярні, помірні, безболісні.
В-2, П-1, А-1
Анамнез життя і сімейний анамнез: без особливостей.
Об'єктивно: ІМТ- 29, Окружність талії – 86см, АТ -120/80 мм.рт.ст.,
При пальпації молочних залоз: м'які, неоднорідні, за рахунок дрібних дифузних ущільнень, безболісні при пальпації. Виділень з сосків немає. Регіональні лімфовузли не визначаються.
Гінекологічний огляд: без патології.
УЗД органів малого тазу: матка без структурної патології, тіло в нормальному положенні, об'ємних утворень не має, ендометрій 4,0 см, однорідний, злегка підвищеної ехогенності; розміри правого яєчника 3,0 * 1,7 * 1,5 см, містить 2 антральні фолікули розміром 0,3 см, розміри лівого яєчника 2,1 * 1,2 * 1,7 см, містить 2 антральні фолікули діаметром 0,4 мм.
УЗД молочних залоз:
Права молочна залоза представлена ​​залозистою і жирової тканиною, звичайної ехогенності. Структура неоднорідна за рахунок анехогенних утворень в верхньому зовнішньому квадранті з чіткими рівними контурами діаметром 4-6 мм. Молочні протоки візуалізуються. Об'ємні утворення не виявлено.
Ліва молочна залоза представлена ​​залозистою і жировою тканиною, звичайної ехогенності. Структура неоднорідна за рахунок анехогенних утворень у верхніх зовнішньому і внутрішньому квадрантах з чіткими рівними контурами діаметром 2-6 мм. Молочні протоки візуалізуються. Об'ємних утворень не виявлено.
Реґіонарні лімфатичні вузли не визначаються.
Висновок: ехоознаки дрібних кіст обох молочних залоз. BI-RADS 2.
УЗД щитоподібної залози, органів черевної порожнини і заочеревинного простору без особливостей.
Оберіть варіант попереднього діагнозу:
Які обстеження необхідні для пацієнтки?
оберіть необхідний варіант відповіді

Пацієнтці були виконані наступні обстеження:

ФСГ 50 мМО/мл
ТТГ 3,5 мк МО/мл
Пролактин 18 нг/мл
Індекс HOMA 2,8
Мамографія: дрібні кісти обох молочних залоз
Ваш варіант заключного діагнозу?
Оберіть варіант рекомендацій та призначень для лікування:
оберіть необхідний варіант відповіді
Telegram
Viber
Mail
Phone
WhatsApp

За будь-яких питань просимо звертатися до координаційного центру ГО «УММА»:
тел. (096) 369 77 11, (096) 714 87 26, (095) 605 85 45, (097) 674 51 56